מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

גירושין אזרחיים

נכון להיום, מדינת ישראל אינה מכירה בנישואין אזרחיים, ולכן, כלל הזוגות המעוניינים להינשא במסגרת נישואין אזרחיים, נדרשים לעשות זאת באמצעות הליך אזרחי בחו”ל. בעמוד שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי על המקרים בהם הנישואין האזרחיים אינם צולחים ובני הזוג מעוניינים להתגרש. אנחנו במשרד עורכי הדין – מתן חודורוב, עוסקים ומתמחים במתן שירותים משפטיים לזוגות המעוניינים להתגרש במסגרת הליך גירושים אזרחיים בארץ ומאפשרים לכלל הזוגות להסתייע במגוון רחב של שירותי ייעוץ משפטי וליווי משפטי לאורך כל שלבי הגירושין.  

גירושין אזרחיים

גירושים אזרחיים בישראל - מה חשוב לדעת?

כאשר מדברים על הליכי גירושים אזרחיים בארץ, מדברים למעשה על שני מסלולי גירושין, כאשר אחד מהמסלולים מיועד לזוגות המשתייכים לדת היהודית אשר נישאו במסגרת הליך אזרחי בחו”ל והמסלול השני מיועד לצרכי גירושין של זוגות מעורבים בהם רק אחד מבני הזוג הינו יהודי. במקרים בהם מדובר בבני זוג המשתייכים לדת היהודית, הליך הגירושין “עובר” דרך בתי הדין הרבניים וזאת חרף העובדה שבני הזוג לא נישאו דרכם מלכתחילה. יחד עם זאת, חשוב לציין שהליך הגירושין של זוגות אשר נישאו במסגרת נישואין אזרחיים, שונה במעט לעומת זוגות אשר נישאו דרך הרבנות, כאשר הפניה לבתי הדין הרבניים נעשית רק לצרכי הגשת תביעות גירושין, ובני הזוג אינם נדרשים להוכיח עליה הלכתית לצורך קבלת גט. במקרי גירושין של זוגות מעורבים, בני הזוג אינם נדרשים לפנות לבתי הדין הרבני והליך הגירושין מתחיל למעשה בהליך “התרת נישואים” אל מול בתי המשפט לענייני משפחה. 

אם כך, איך מתגרשים מחתונה אזרחית?

לאחר השלב הראשון של קבלת גט באמצעות בתי הדין הרבניים במידה ובני הזוג משתייכים לדת היהודית ו/או לאחר קבלת היתר להתרת הנישואין במידה ומדובר בהליך גירושין של זוגות מעורבים, בני הזוג נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין גירושים אזרחיים וזאת לצרכי גיבוש, ניסוח ועריכה של הסכם גירושין באמצעותו בני הזוג מסדירים בינם לבין עצמם את כל הנושאים הנלווים לכל הליך גירושין, לרבות, אופן חלוקת נכסים וממון משותף, משמרות ילדים, הסדרי ראייה וכדומה. הסכם הגירושין הנחתם בנוכחות עורך דין גירושים אזרחיים, חייב להיות מוגש לבית המשפט לענייני משפחה וזאת לצרכי מתן תקפות משפטית להסכם. 

עורך דין גירושין אזרחיים

התרת נישואין לזוגות מעורבים

התרת נישואין לזוגות מעורבים מתבצעת בהתאם לחוק שיפוט בענייני התרת נישואין (התשכ”ט 1969) בו מוסדרים כל התנאים להליך גירושין בין בני זוג מעורבים אשר נישאו בהליך אזרחי ו/או בקרב בני זוג ידועים בציבור. על פי חוק זה, התרת הנישואין תעשה באמצעות הגשת תביעה להתרת נישואין לבית המשפט לענייני המשפחה, כאשר כתב התביעה חייב לכלול פרטים אודות השתייכותם הדתית של בני הזוג והורי בני הזוג, אופן עריכת טקס הנישואין האזרחי, תצהירים שונים היכולים להעיד על השתייכותם הדתית וכדומה. 

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: