הסכם יחסי ממון

חתימת הסכם יחסי ממון ניהיה נפוץ בעשורים האחרונים וזוגות רבים מגיעים לעורך דין לניסוח ההסכם. הסכם ממון הוא רלוונטי לבני זוג לפני נישואים או לאחר שנישאו. מי מאשר את הסכם הממון ונותן לו תוקף משפטי?
 
– בית המשפט לענייני משפחה עבור זוגות שכבר נישאו
– נוטריון או רשם נישואין עבור זוגות לקראת נישואים

עקרונות הסכם ממון בין בני זוג

הסכם הממון מתייחס לחלוקת הרכוש והנכסים בעת פרידה בין בני הזוג או במצב של פטירה של אחד מבני הזוג. מכיוון שאילו הנושאים העיקריים בהסכם הממון, יש חשיבות רבה לניסוח ההסכם באופן שיתאים לשני הצדדים. הסכם ממון בין בני זוג יכול להשפיע על העתיד הכלכלי של כל צד בהסכם וגם של הילדים של בני הזוג, לכן ניסוח ההסכם נעשה ברוב המקרים יחד עם עורך דין מקצועי בתחום דיני המשפחה. 

הסכם ממון בין ידועים בציבור

מלבד זוגות נשואים, גם זוגות ידועים בציבור יכולים לחתום על הסכם ממון אשר יגדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין בני הזוג. גם אם בני הזוג לא נחשבים עכשיו כידועים בציבור, בעת הפרידה או מוות של אחד מבני הזוג, השופט בבית המשפט יכול לקבוע כי היחסים בין בני הזוג מצביעים על כך שהם היו ידועים בציבור. חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור הוא רלוונטי לכל בני זוג אשר החליטו לחיות חיים משותפים ביחד. ידועים בציבור אינם צריכים להגיש את ההסכם לנוטריון או לבית המשפט לענייני משפחה, אך אם מבצעים את אחת מהפעולות הללו, התוקף של ההסכם יהיה חזק יותר משפטית. למעשה על-פי החוק בני זוג הידועים בציבור יכולים לגשת לעורך דין, לנסח את ההסכם ולחתום עליו על מנת שיהיה לו תוקף משפטי. 

הסכם ממון עורך דין

 
החלטתם יחד לנסח הסכם ממון? לאחר שקיבלתם החלטה, אתם יכולים להתקדם בתהליך ניסוח הסכם ממון עורך דין יוכל לכוון אתכם לניסוח הסכם שיהיה ניתן לקבל עבורו תוקף משפטי. 
 

ניסוח הסכם יחסי ממון עם עורך הדין לענייני משפחה – מתן חודורוב

  
משרד עורך הדין מתן חודורוב יעזור לכם בניסוח הסכם יחסי ממון בצורה המקצועית והטובה ביותר. התקשרו עכשיו וקבעו פגישה עם צווות המשרד.