הסכם ממון בין ידועים בציבור

על החשיבות  לדעת על הסכם ממון בין ידועים בציבור

מומלץ לעשות הסכם ממון בין ידועים בציבור, על מנת שכאשר אחד מבני הזוג נפטר חלוקת הרכוש תיעשה בהתאם לרצונות בני הזוג ובדרכי שלום. גם כאשר בי הזוג נפרדים הסכם ממון בין ידועים בציבור יכול לפתור מחלוקות ולהקל את הפרידה ככל שניתן. על פי החוק בישראל זוג נחשב לידועים בציבור, במידה ויש קיום של חיי אשות ומשפחה, תוך ניהול משק בית יחדיו. הסכם ממון בין ידועים בציבור נחשב בעיני בית המשפט והחוק בתור הוכחה של כוונת שיתוף בנכסים.

על מועד תחילת השיתוף

המטרה של הסכם ממון בין נשואים, כמו גם, הסכם ממון ידועים בציבור, היא להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, במקרה והם ייפרדו. הסכם ממון בין בני זוג נשואים, צריך להתייחס לרכוש המשותף שמצטבר במהלך הקשר ולרכוש מלפני הנישואים. כשמדובר על הסכם ממון ידועים בציבור, אז יש להגדיר בדיוק את מועד התחלת השיתוף. על פי החוק הסכם ממון בין בני זוג נשואים מתחיל ממועד החתונה. הסכמי ממון בין בני זוג צריכים להיות מפורטים לגבי ירושות, קרקעות, חסכונות, חשבונות בנק, נכסי נדל”ן. עסקים ועוד.

אישור בבית המשפט

עורך דין הסכמי ממון צריך להיות מומחה בתחום של ניסוח הסכמי ממון בין בני זוג, רכוש משותף, איזון משאבים, כמו גם ההבדלים בין הדין הדתי והאזרחי. לאחר חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור צריך להגיש לבית המשפט את ההסכם על מנת שיאושר על ידיו ויכנס לתוקף משפטי. כפי שידוע לכל עורך דין הסכמי ממון, מקובל לרוב בהסכמי ממון שהרכוש שכל אחד צבר לפני הנישואים יישארו בידיו במקרה וייפרדו. את אופן חלוקת הרכוש שנצבר בתקופה המשותפת יש להגדיר בהתאם לרצונות בני הזוג.

הסכם ממון בין ידועים בציבור עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי הסכם ממון בין ידועים בציבור, כדאי לכם להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.