מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

עורך דין זכויות אדם

זכויות אדם הן הגדרה כוללת למגוון רחב של זכויות יסוד בסיסיות המוקנות לכל אדם באשר הוא אדם וללא הבדלי דת, צבע, גזע, מין, מוצא אתני, מעמד חברתי וכדומה. זכויות אלו מוענקות לכל בן אנוש באופן אוטומאטי בכל אחת מהמדינות הדמוקרטיות מסביב לעולם, לרבות, ישראל, כאשר נטילת הזכויות מתאפשרת אך רק מכוח החוק המונהג במדינות דמוקרטיות ובמקרים מאוד מסוימים. בישראל, כל זכויות היסוד המוענקות לכלל אזרחי המדינה, מעוגנות בספר החוקים באמצעות שני חוקי יסוד מרכזיים: חוק יסוד – כבוד האדם וחירותו  וחוק יסוד – חופש העיסוק. במקביל, בכל מדינה דמוקרטית בה מוקנות זכויות אדם, קיימות גם זכויות אזרחיות  שהן למעשה זכויות המוקנות רק לאזרחי המדינה הספציפית. לפיכך, זכויות האזרח מהוות חלק מסוים מזכויות האדם והן מתמקדות בעניינים הקשורים לאזרח כחלק מהחברה המדינית. 

עורך דין זכויות אדם

זכויות אדם בארץ ובעולם

ברשימת זכויות האדם המוקנות במדינות דמוקרטיות מסביב לעולם, ניתן למצוא 4 סוגים עיקריים של זכויות:

1. הזכות לחיים והזכות לביטחון 

2. הזכות לחירות על כל גווניה, לרבות, חירות התנועה, חופש הדת, חירות המחשבה וכדומה

3. הזכות לשוויון 

4. הזכות לכבוד

תחת הגדרות אלו, נכללות מגוון רחב של זכויות אדם, ובתוכן, זכויות האזרח הכוללות בין היתר זכויות פוליטיות וזכויות ספציפיות הקשורות לחוקים השונים המונהגים במדינה. 

חשוב לדעת: זכויות האדם בישראל, רלוונטיות לכל אחד ואחת מאיתנו בכל תחומי החיים, ולכן, כל פגיעה בהן עשויה להוות פגיעה באיכות חיינו. מעבר לכך, זכויות האדם וזכויות האזרח בישראל, רלוונטיות למגוון רחב של תחומים, וביניהם: שוויון הזכויות בין המגזרים השונים בישראלי (יהודי – ערבי, חילוני – דתי וכו), שוויון מגדרי, זכויות תעסוקתיות, זכויות אסירים, זכויות חשודים ו/או נאשמים, מעמדם של קטינים בחברה וזכויותיהם, זכויותיהם של העובדים הזרים בישראל, זכויותיהם של מבקשי מקלט על רקע הומניטרי ועוד. 

זכויות האזרח

אם כך, מתי נידרש לשירותי עורך דין זכויות אדם?

שכירת שירותיו המשפטיים של עורך דין לזכויות אדם וזכויות האזרח, נדרשת לכל אחד ואחת מאיתנו המוצא את עצמו נפגע מהחלטה כזו או אחרת של רשויות החוק ו/או הממונים עליו וזאת במסגרת הפרה של זכויות האדם והאזרח. בנוסף, שירותיו של עורך דין זכויות אדם נחוצים לכל אחד ואחת מאיתנו המוצא את עצמו מתמודד מול רשויות החוק בכל הנוגע לעניינים אזרחיים הקשורים בין היתר להסדרת מעמד אזרחי בישראל, סירוב כניסה לישראל וכדומה. במקרים אלו,כאשר שוכרים את שירותיו של עורך דין זכויות אדם, קיימת חשיבות רבה לידע המשפטי העומד לרשותו בתחום דיני ההגירה. 

אם גם אתם נדרשים לשירותי זכויות אדם עו”ד, אצלנו ב-מתן חודורוב, משרד עורכי דין, תוכלו להסתייע במגוון רחב של שירותים משפטיים הנחוצים לצרכי הגנה על מלוא הזכויות האזרחיות וזכויות האדם המוקנות לכם מתוקף חוקי המדינה. לפרטים נוספים בנושא צרו איתנו קשר כאן 

 

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: