תשלום מזונות במשמורת משותפת

על תשלום מזונות במשמורת משותפת

חישוב גובה תשלום מזונות במשמורת משותפת נקבע בהתאם לנסיבות של כל מקרה לגופו. הקריטריונים לחישוב הם, הכנסות ההורים, גיל הילדים, צרכי הילדים והסדרי המשמורת. דמי מזונות כוללת שני סוגי תשלומים, מזונות הילדים ומזונות האישה. תביעה להגדלת מזונות רלוונטית, בעיקר עבור מזונות הילדים. ישנה אפשרות להגדיל או להקטין תשלום מזונות במשמורת משותפת, שנקבעו בהסכם מזונות. הדבר מתאפשר, כאשר יש שינוי מהותי בנסיבות, עקב עלייה או ירידה או מהותית בהכנסות של האב או האם.

על משמרות ודמי מזונות

כיום ניתן לראות רמות משמורת משתנות עם השינויים החברתיים והמגדריים בחברה הישראלית. תשלומי מזונות בגירושים כאשר המשמורת במלואה בחזקת האם, הם עבור מזונות ילדים במלואם. תשלומי מזונות בגירושין, כאשר ההורים חולקים את החזקה על הילדים, את ההוצאות עבורם, יש לחלק בהתאם להסדרי המשמורת. בית המשפט העליון קבע הלכה חדשה לאחרונה, שבמשמורת משותפת, שני ההורים נושאים, באופן עקרוני בחובת תשלום של מזונות הילדים. תשלום מזונות לאשה רלוונטי, במקרים בהן האישה הייתה תלויה בבעל לשם פרנסתה במהלך תקופת הנישואים שלהם. גובה דמי תשלום מזונות מוסדר בדרך כלל באמצעות הסכם המזונות במועד מתן הגט.

הסכמי ממון ומזונות

עורך דין לענייני משפחה צריך להיות מומחה בתחום של ניסוח הסכמי ממון בין בני זוג, רכוש משותף, איזון משאבים, כמו גם ההבדלים בין הדין הדתי והאזרחי. לאחר חתימת הסכם ממון בין ידועים בציבור צריך להגיש לבית המשפט את ההסכם על מנת שיאושר על ידיו ויכנס לתוקף משפטי. מקובל לרוב בהסכמי ממון שהרכוש שכל אחד צבר לפני הנישואים, יישארו בידיו במקרה וייפרדו. את אופן חלוקת הרכוש שנצבר בתקופה המשותפת, יש להגדיר בהתאם לרצונות בני הזוג, תוך התייחסות לנושא של תשלום מזונות במשמורת משותפת.

תשלום מזונות במשמורת משותפת ייעוץ משפטי מקצועי לתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי תשלום מזונות במשמורת משותפת, כדאי לכם להתייעץ, עם משרד עורך דין לענייני משפחה וירושה מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב  בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם. המשרד מייצג לקוחות בבתי המשפט ובתי הדין המוסמכים, ועורכי הדין במשרד מופעים בפני הוועדות והגופים הממשלתיים השונים בתחום המעמד וההגירה.