מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

כיצד עובדים זרים יכולים לדרוש החזר מס

מרבית מהעובדים השכירים כיום במדינת ישראל זכאים להחזרי מס. בין אם הינכם תושבי המדינה או עובדים זרים ממדינה אחרת שעובדים כשכירים במדינה באופן חוקי, ייתכן כי תהיו זכאים לנקודות זיכוי מס שנתיות שיקנו לכם את הזכות לקבלת כסף בחזרה. ביצוע הפעולות והתקדמות התהליך מול רשויות הממשלתיות עלול לסבך לעיתיםלפיכך הכנו לכם מדריך כיצד עובדים זרים יכולים לדרוש החזר מס.

החזרי מס לעובדים זרים

החזרי מס לעובדים זרים נכנס לתוקף בשנת 2006 באופן חדיש, לאחר שבין השנים 2003 ל-2006 בוטל אותו ההחזר. עובדים זרים לאחר קבלת מעמד בישראל כעובד זר שעובדים כשכירים באופן חוקי, זכאים לקבלת 2.5 נקודות של זיכוי מס מהמדינה. לכמה כסף זה משתווה? למשל, עובדים זרים בתחום הסיעוד מקבלים בין 2.25 ל-2.75 נקודות זיכוי, שמשתווים בין 7,194 ל-5,886 ש”ח בשנה. עובדים זרים שאינם בתחום הסיעוד מקבלים בין 1 ל-1.5 נקודות זיכוי, ששווים בין 2,616 ל-3,924 ש”ח בשנה. החזר מס זה משתלם מאוד לעובדים זרים המעוניינים להרוויח כמה שיותר ולחסוך על מנת לחזור למדינתם ביציבות כלכלית גדולה יותר. אז איך מבצעים בדיקת זכאות להחזר מס?

ביצוע החזר מס לעובד זר

בדיקת זכאות עבור החזרי מס לעובדים זרים מתבצעת כמו לכל עובד תושב מדינת ישראל. ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לחברה שעוסקת בבדיקות החזר מס ולהתנהל מולם לאורך כל התהליך. בדיקת זכאות עצמאית עשויה לגזול יותר זמן, משאבים ואנרגיה מאיתנו ולא עתידה להסתיים ללא מאבק אינסופי ברשויות השונות. במידה ואתם חברה גדולה המעוניינת גם היא לבצע החזרי מס לעובדיה, הפנייה לחברה פיננסית המבצעת החזרי מס תהיה יותר יעילה ומשתלמת עבורכם. במקום לתת למחלקת השכר להתעסק בבקשות מול רשות המיסים, ניתן באופן קליל ומהיר לייצא את המטלה הזאת לחברה מקצועית שתוכל לתת לכם מענה בכל בקשה.

טפסי החזר מס

עובד זר מומחה

מלבד העובדים הזרים שאנחנו מכירים שמגיעים לכאן כדי לכלכל את משפחותיהם הרחוקות, קיימת קטגוריה נוספת של עובדים זרים מומחים. העסקת עובד זר מומחה דורשת מעבר בין תהליכים בירוקרטיים שונים על מנת להנפיק היתר עבודה חוקי במדינה. החברה המבקשת הזמנת והעסקת מומחה זר צריכה לשלם אגרה ממשלתית ולהתחייב כי היא תשלם פי שניים לפחות מהשכר הממוצע במשק. בתהליך עצמו יש לעבור כמה שלבים. הראשון הוא הגשת בקשה לרשות מנהל האוכלוסין, שם אתם מבקשים היתר העסקה לעובד זר. השלב לאחר קבלת ההיתר הוא פנייה אל משרד הפנים והגשת בקשה לאשרת כניסה. בשלב השלישי לאחר האישור ממשרד הפנים, יש לפנות לשגרירות של המדינה ממנה אותו מומחה מגיע ולהנפיק אשרה גם אצלכם. לאחר מכן יהיה ניתן לקבל אישור כניסה למדינה לעובד