מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

קבלת אזרחות ישראלית

חוק האזרחות המונהג בישראל מאז שנת 1952, קובע שבע דרכים שונות לקבלת אזרחות ישראלית, וביניהן: קבלת אזרחות מכוח חוק השבות, קבלת אזרחות מכוח הישיבה בישראל ערב הקמתה, קבלת אזרחות ישראלית מכוח הלידה, קבלת אזרחות מכוח הלידה והישיבה בישראל, קבלת אזרחות מכוח האימוץ, קבלת אזרחות מכוח ההתאזרחות וקבלת אזרחות מכוח ההענקה שבסמכות שר הפנים. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על תהליך קבלת אזרחות ישראלית ולהיחשף לשירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורך דין לענייני אזרחות ישראלית.

קבלת אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית מכוח ההתאזרחות

בסעיף ט’5 לחוק האזרחות (תשי”ב 1952) הוסדרו התנאים בהם נדרש לעמוד כל אזרח זר המעוניין לקבל אזרחות ישראלית מכוח ההתאזרחות. על פי סעיף זה, תנאי הסף הנדרשים כוללים: 

• מגיש הבקשה נדרש להימצא בישראל

• מגיש הבקשה נדרש לשהות של 3 שנים בישראל מתוך תקופה של 5 שנים אשר קדמו ליום הגשת הבקשה לקבלת אזרחות 

• מגיע הבקשה הוכיח לרשות האוכלוסין כי בכוונתו להשתקע בישראל 

• מגיע הבקשה הינו בעל שליטה בשפה העברית (דיבור, קרוא וכתוב)

• מגיש הבקשה מוכן לוותר על אזרחותו הנוכחית בעת קבלת האזרחות הישראלית 

• מגיש הבקשה מוכן להצהיר בפני נציגי רשות האוכלוסין את ההצהרה הבאה: “אני מצהיר שאהיה אזרח נאמן למדינת ישראל”

חשוב לדעת: גם במקרים בהם מגישי הבקשה עומדים בכל התנאים המופיעים לעיל, בסמכות שר הפנים המכהן להחליט האם לאשר ו/או לדחות את בקשתם. 

הליך קבלת אזרחות ישראלית מכוח ההתאזרחות מיועד גם לאזרחים זרים שהינם בני זוג של אזרח ישראלי. במקרים אלו, תהליך ההתאזרחות מיושם במסגרת הסדרת מעמד אזרחי לבן הזוג הזר הנמשך כ-5 שנים במהלכם בני הזוג רשאים לבחור בין הסדרת מעמד שמטרתו קבלת תושבות קבע בישראל ו/או קבלת אזרחות ישראלית. בעניין זה, חשוב לציין את העובדה שבן/בת הזוג הזר/ה המקבל בסופו של דבר אזרחות ישראלית, אינו נדרש לוותר על אזרחותו הקודמת, וכמו כן, הוא אינו נדרש להציג שליטה בשפה העברית לצורך קבלת האזרחות.

זוגות ידועים בציבור שאחד מביניהם הינו אזרח זר, נדרשים אף הם להסדרת מעמד במסגרת הליך מדורג הנמשך כ- 7 שנים שעם סיומו (במידה וכל התנאים הנדרשים מתקיימים בבני הזוג הידועים בציבור), בן הזוג הזר עשוי לקבל תושבות קבע בישראל שרק לאחר קבלתה הוא יהא רשאי להגיש בקשה להתאזרחות.  

תנאים לקבלת אזרחות ישראלית

אזרחות מכוח הענקה

כפי שציינו לעיל, בסמכות הבלעדית של שר הפנים המכהן להחליט על הענקת אזרחות לכל אזרח זר המבקש זאת. בנוסף, בסמכות שר הפנים להעניק אזרחות לכל אזרח זר שבסיבות מסוימות מדינת ישראל רואה לנכון להעניק לו אזרחות ישראלית. במרבית המקרים, אזרחות מכוח הענקה מוענקת למי ששירתו בצה”ל ו/או סייעו לכוחות הביטחון הישראלי, לכל קטין שלא קיבל אזרחות בעת לידתו על אף שהוא היה זכאי לכך ולספורטאים מענפי הספורט השונים אשר שיחקו בקבוצות ישראליות ובליגות הישראליות והביעו את כוונתם להשתקע בישראל. 

בירוקרטיה בתהליך קבלת אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית, למי שאיננו נולד במדינה, ולמי שאיננו מחזיק בתעודת זהות ישראלית, הינו הליך מורכב ומתמשך, הן בשל הקריטריונים הרבים הקבועים בחוקיה של מדינת ישראל בנוגע למתן אזרחות ישראלית למהגרים, והן בשל הליך הבירוקרטיה הישראלית האיטי.

מתן חודורוב משרד עורכי דין, מתמחה בשורה ארוכה של נושאים משפטיים אל מול משרד הפנים של מדינת ישראל, לרבות, הגשת בקשות למתן אזרחות ישראלית.

בין יתר המקרים הנפוצים המטופלים במשרד בנוגע לקבלת אזרחות ישראלית תמצאו:

  •   טיפול בקבלת אזרחות ישראלית עבור בן/ת הזוג הנשוי/ה
  •    לאזרח ישראלי.
  •  טיפול משפטי בסירוב למתן אזרחות ישראלית.
  •   טיפול בקבלת אזרחות ישראלית עבור בני זוג הגרים החיים 
  •    בישראל עם בני זוג במסגרת ידועים בציבור.
  •   טיפולים בקבלת אשרות כניסה ואשרות עבודה בשטח  מדינת ישראל ועוד.

עורך דין לענייני אזרחות ישראלית - מה חשוב לדעת?

עורך דין לענייני אזרחות ישראלית עוסק ומתמחה בתחום דיני ההגירה ומאפשר לקהל לקוחותיו להסתייע במגוון רחב של שירותים משפטיים הקשורים לנושא ההגירה, השהות והאזרחות בישראל. בין היתר, שירותיו של עורך דין לקבלת אזרחות ישראלית מיועדים למטרות הסדרת מעמד אזרחי בשלב הראשון ולאחר מכן ליווי משפטי במסגרת הגשת בקשה לקבלת אזרחות ישראלית. שירותיו של עורך דין לענייני אזרחות ישראלית מיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים להסדיר את מעמדם האזרחי בישראל. חשוב לציין שבקשות רבות לקבלת אזרחות ישראלית מבוססות על אזרחות מכוח חוק השבות שהוא למעשה חוק הקובע כי זכותו של כל יהודי ברחבי העולם לעלות לישראל ולקבל אזרחות ישראלית מיום עלייתו ארצה. אזרחות מכוח חוק השבות מוענקת ליהודים ובני משפחתם, לרבות, בני זוג, ילדים, נכדים, בני זוג של ילדים ו/או נכדים גם במידה והם אינם יהודים, אך הדבר מחייב קבלת שירותי עורך דין לענייני אזרחות ישראלית לצורך קידום התהליך והסדרת המעמד. 

עבור כל אחד מהפונים אלינו לצרכי סיוע בקבלת אזרחות ישראלית, אנו דואגים לרכז את הבקשה ונימוקיה בטרם הגשתה למשרד הפנים, וזאת על מנת לבחון כל מקרה לגופו בצורה ההולמת, המקצועית והראויה ביותר.

כמו כן, אנו דואגים לרכז את כל המסמכים הנדרשים לצרכי הגשת בקשת האזרחות הישראלית, ובמידת הצורך אף לייצג את הלקוח בפגישות ותשאולים שונים בסניפי משרד הפנים הפרושים בכל הארץ.

בנוסף, אנו מעניקים לכל אחד מלקוחותינו, ייצוג משפטי במסגרת ניהול תביעות אל מול משרד הפנים במקרי סירוב למתן אזרחות, או לחילופין, במסגרת הגשת ערעור.

אנחנו במשרד עורכי דין מתן חודורוב, עוסקים ומתמחים בתחום דיני ההגירה על כל היבטיו המשפטיים ובין היתר אנו פועלים לקידום הליכי הסדרת מעמד וקבלת אזרחות ישראלית מכוח כל אחת מהדרכים המעוגנות בחוק האזרחות. למידע נוסף על השירותים המשפטיים המוצעים על ידינו בתחום זה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן 

 
איך לקבל אזרחות ישראלית

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: