מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

עסקת מומחים זרים בענף הבורסה

העסקה של עובדים זרים מומחים בארץ מוסדרת כבר שנים רבות בהתאם לעקרונות שהוחלטו על ידי ועדת בוכריס ויושמו כחלק מנוהל מסוים של רשות האוכלוסין. המדריך הקרוב יעסוק בעסקת מומחים זרים בענף הבורסה. המשיכו לקרוא ולא תצטערו על כך.

למה כדאי לכם לעבור קורס של השקעה במניות?

המסחר במניות כולל בתוכו המון הזדמנויות שאתם יכולים לנצל. בשביל שתוכלו להצליח במסחר כדאי לכם לקבל כלים מקצועיים ומנטליים מאנשים שכבר עברו את הדרך הזו בדיוק ואפילו הצליחו. לפני שאתם בוחרים איפה ללמוד קורס השקעה במניות, כדאי לכם לחקור ולגלות איפה אתם תוכלו לקבל את הכלים כי טובים ומקצועיים למסחר בבורסה ובכך בעצם לבנות לעצמכם מקור פרנסה שהוא יציב. לאחר שתעברו קורס של השקעה במניות תוכלו להבין יותר טוב את העולם של שוק ההון וכך להצליח במסחר.

מה הם תנאי הסף בבורסה לגבי עסקת מומחים זרים?

מעסיק נדרש לעמוד בתנאי סף מסוימים בשביל שהוא יוכל להעסיק מומחה זר. המעסיק צריך להיות מוכר כתאגיד עתיר יידע טכנולוגי, כלומר חברת היי-טק או חברה שמתעסקת עם הבורסה על ידי רשות החדשנות בהתאמה לנוהל מסוים שפרסמה. הנוהל אומר שחברה תוגדר כחברת היי-טק או חברה שמתעסקת עם הבורסה בתנאי-

  • אם המעסיק קיבל שלוש שנים לפני הגשת הבקשה מענק מטעמה של רשות החדשנות במסגרת של אחד ממסלולי ההטבה שמפורטים באותו נוהל רלוונטי, אישור מרשות החדשנות לצורך של הטבת מס מטעם חקיקת המיסוי.
  • אם המעסיק קיבל חמש השנים לפני הגשת הבקשה אישור בדבר היותו תאגיד של בעל הכנסה ממחקר ופיתוח לתושב חוץ
  •  אם המעסיק עצמו מוגדר כתאגיד אשר משויך על ידי הלמ”ס לאחד מענפי הכלכלה מסוג של ייצור תרופות ותרופות הומיאופתיות, ייצור של מחשבים, מכשור אלקטרוני ומכשור אופטי, תכנות של מחשבים, ייעוץ בתחום המחשבים  ועוד שירותים נלווים כאלה ואחרים, מחקר מדעי ופיתוח, ייצור של כלי טיס, חלליות וציוד נלווה, עיבוד נתונים, אחסון ועוד שירותים נלווים ואתרי שער לאינטרנט.
  •  אם המעסיק עונה על כמה מהתנאים הבאים, כמובן בכפוף לאישורו של מנכ”ל רשות החדשנות. אם המעסיק נחשב כתאגיד ישראלי, אם הוא רשום בישראל, אם הוא פועל בהתאמה עם הדין הישראלי, אם הוא לא נחשב כחברת חוץ, אם הוצאות המו”פ שלו נעשים לפי הכללים החשבונאים המקובלים.
העסקת עובד זר מומחה

מהו נוהל היי-טק למומחים זרים?

נוהל היי-טק למומחים זרים הוא נוהל חדש רשות האוכלוסין וההגירה והוא קובע הסדרים מיטיבים, כלומר יש מסלולים תהליכיים אשר מקלים יותר לצורך של הסדרת העסקתם של המומחים הזרים שמתמחים בתחומי ההיי-טק השונים, על ידי כל מיני תאגידים עשירי ידע טכנולוגי. כמו כן, אותו נוהל קובע בצורה תקדימית, הסדר אשר מאפשר מתן של אשרת עבודה לבני או בנות הזוג של המומחים הזרים אשר מועסקים בתחום ההיי-טק.