מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

עורך דין עובדים זרים

העסקת עובדים זרים בישראל מתאפשרת בהתאם לדיני ההגירה ובהתאם לחוק העובדים הזרים במסגרתו מוסדרים כלל הזכויות והחובות של העובדים הזרים במשק הישראלי. בנוסף, חשוב לציין את העובדה שהגירת עובדים זרים לשטחה של מדינת ישראל מתבצעת בהתאם למסכות שנתיות הנקבעות על ידי ממשלת ישראל ומשרדי הממשלה הרלוונטיים. ברוב המקרים, העסקת עובדים זרים בישראל נחוצה בעיקר לענף החקלאות, ענף הבנייה ותחום הסיעוד, אך היא נחוצה גם לתחומי עיסוק נוספים בהם נדרשת לעיתים העסקת עובדים זרים מומחים בתחומם. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כלל על השירותים המשפטיים המוצעים לציבור המעסיקים ולאוכלוסיות העובדים הזרים, על ידי עורך דין מומחה לעובדים זרים. 

שירותי עורך דין לעובדים זרים - למי הם נחוצים?

עורך דין עובדים זרים עוסק ומתמחה בכל ההיבטים הנלווים להעסקת עובדים זרים בישראל, החל מליווי הליכי הנפקת אשרות כניסה ועבודה לעובדים זרים ומומחים זרים, דרך הסדרת תנאי העסקה על פי חוזה עבודה ועד למיצוי זכויותיהם של העובדים הזרים. כפועל יוצא מכך, שירותיו המשפטיים של עורך דין מומחה לעובדים זרים, מיועדים גם לציבור המעסיקים וגם לאוכלוסיית העובדים הזרים במסגרת מתן סיוע משפטי לעובדים זרים. בנוסף, שירותי עורך דין לעובדים זרים, מיועדים לחברות השמה וגופים עסקיים נוספים העוסקים בתחום העסקת עובדים זרים.

עורך דין עובדים זרים

מיהו עורך דין מומחה לעובדים זרים?

עורך דין עובדים זרים מומחה לתחום העסקת עובדים זרים הוא עורך דין המכיר היבט את כל החוקים והתקנות הקשורים באופן ישיר ועקיף לתחום העסקת עובדים זרים בישראל, גם בהיבט תחום דיני ההגירה, גם בהקשר של תחום דיני העבודה ותנאי ההסקה וגם את חוק העובדים הזרים. כמו כן, עו”ד מומחה לתחום העסקת עובדים זרים הוא עורך דין המצוי בקשר ישיר עם כלל הגורמים הממשלתיים האמונים על שהיית עובדים זרים בישראל. 

סיוע משפטי לעובדים זרים - מה חשוב לדעת?

זכויותיהם של העובדים הזרים מעוגנים בישראל באמצעות חוק העובדים הזרים במסגרתו נקבעו התנאים לשהותם של העובדים הזרים על פי חוקי ההגירה של מדינת ישראל והתנאים להסדרת יחסי העבודה בין העובד הזר לבין מעסיקו בישראל. בחוק זה נקבע בין היתר כי תנאי העבודה של העובדים הזרים תהיה זהה לתנאי העבודה להם זכאים כלל המועסקים במשק הישראלי, לרבות, ימי חופשה ומנוחה, תשלום בהתאם לחוקי השכר וכדומה. בנוסף, זכויותיהם של העובדים הזרים כוללים גם זכאות לקבלת שירותים רפואיים בישראל, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות ומגורים על חשבון המעסיק. 

על אף הזכויות המעוגנות בחוקי המדינה, ישנם לא מעט מקרים בהם העובדים הזרים מוצאים את עצמם עומדים חסרי אונים אל מול הפרת זכויותיהם מצד המעסיקים. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה לקבלת סיוע משפטי לעובדים זרים באמצעות עורך דין מומחה לעובדים זרים וזאת לצרכי הגנה משפטית על מלוא זכויותיהם ומיצוי הליכים במסגרת פנייה לערכאות משפטיות מתאימות במידת הצורך. 

חשוב לציין שמרבית העובדים הזרים המגיעים לישראל לצרכי עבודה על פי חוק, מגיעים ממדינות מוחלשות והם אינם מכירים את זכויותיהם הבסיסיות ביותר. לפיכך, הסיוע המשפטי המוענק על ידי עורך דין לעובדים זרים, חשוב שיינתן באמצעות משרדי עורכי דין בהם ניתן השירות המשפטי בשפת האם של העובדים הזרים באמצעות אנשי תרגום. 

אנחנו במשרד עורכי דין – מתן חודורוב, עוסקים ומתמחים בכל השירותים המשפטיים המוצעים גם לציבור המעסיקים הישראלי וגם לאוכלוסיית העובדים הזרים. לרשותנו, ניסיון משפטי רחב היקף בתחום דיני ההגירה והעבודה ואנו מצויים בקשר מתמיד עם כל הגופים הרלוונטיים האמונים על תחום העסקת עובדים זרים בישראל. למידע נוסף על סיוע משפטי לעובדים זרים המוצעים על ידינו לחצו כאן 

 

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: