מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

בקשה לקבלת מעמד בישראל לבן זוג זר הנשוי לישראלי

מנהלים חיי זוגיות עם אזרח/ית זר/ה?  מתכננים להתשקע בישראל? זה הזמן לדעת הכול על הליך הסדרת מעמד לבני זוג זרים של ישראלים. אנחנו במשרד עורכי הדין – מתן חודורוב, מאפשרים גם לכם להסתייע במגוון רחב של שירותי ייעוץ וליווי משפטי לצורך הסדרת מעמדם החוקי של בני הזוג הזרים בישראל, משלב הגשת הבקשה לקבלת מעמד חוקי בישראל ועד לקבלת מעמד תושבות קבע בישראל ו/או  קבלת אזרחות ישראלית עבור בני/בנות הזוג. 

בקשה לקבלת מעמד בישראל לבן זוג זר הנשוי לישראלי

הסדרת מעמד לבני זוג זרים של ישראלים - מה חשוב לדעת?

על פי דיני ההגירה המונהגים במדינת ישראל, כל אזרח זר המעוניין להשתקע בישראל, נדרש להסדיר את מעמדו החוקי במסגרת הליך המכונה: קבלת תושבות קבע בישראל. לפיכך, אזרחים זרים המנהלים חיי זוגיות עם אזרחים ישראלים, נדרשים אף הם להסדרת מעמדם החוקי בישראל וזאת במידה ובני הזוג מתכננים את עתידם המשותף בישראל. יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה שהסדרת מעמדם של בני זוג זרים, מתאפשרת אך ורק לגבי זוגות נשואים ו/או זוגות ידועים בציבור. בשני המקרים, מדובר בנוהל המכונה: הליך מדורג במסגרתו נקבעו נהלים לגבי זוגות נשואים (הליך מדורג של עד 5 שנים) ונהלים לגבי זוגות ידועים בציבור (הליך מדורג של עד 7 שנים). 

הסדרת מעמד לבני זוג זרים הנשואים לאזרחים ישראליים - שלב אחר שלב

תחילתו של כל תהליך הסדרת מעמד עבור בני זוג זרים הנשואים לאזרחים ישראלים, כרוך בהגשת בקשה לקבלת מעמד בישראל. בקשה זו נבחנת ונדבקת על ידי רשות האוכלוסיין וההגירה ולאחר בירור ראשוני של קיום תנאי הסף הנדרשים, מוענקת לבני הזוג הזרים, אשרת שהייה (ויזה) בישראל לתקופה מרבית של שישה חודשים. אשרה זו כוללת גם היתר עבודה. 

בשלב זה, בני הזוג נדרשים להוכיח כי בכוונתם להשתקע בישראל וכי אין כל מניעה פלילית ו/או ביטחונית להסדרת מעמדו של בן/בת הזוג הזר. בנוסף, בני הזוג נדרשים לראיון המכונה “ראיון כנות הקשר” שהוא למעשה שלב חשוב ומכריע בקבלת בקשתם להליך מדורג לצורך הסדרת מעמדו של בן הזוג הזר. 

במידה ונציגי רשות האולוסיון וההגירה יתרשמו כי מדובר בבקשה לגיטימית, תוענק לבני הזוג הזרים ויזת תושב ארעי בישראל לתקופה של עד 3 שנים הניתנת להארכה במידת הצורך. 

מספר חודשים לפני פקיעת אשרת השהייה הארעית בישראל, בני הזוג ידרשו לבדיקה עדכנית בנוגע לכנות הקשר ביניהם ועמידתם בתנאי הסף לקבלת מעמד. במקביל, בני הזוג ידרשו להודיע בנוגע למעמד אותו הם מבקשים: 

תושבות קבע ו/או התאזרחות. 

שלבי ההליך המדורג לגבי ידועים בציבור הוא ממושך יותר ובסיומו ניתן לקבלת תושבות קבע בלבד שרק לאחר קבלתה ניתן יהא להגיש בקשה להתאזרחות. 

רוצים לדעת יותר על ההליך המדורג לקבלת מעמד בישראל לבני זוג זרים הנשואים לישראלים או לבני זוג זרים הידועים בציבור עם אזרחים ישראלים? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן עוד היום. 

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: