מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

הזמנת תייר לישראל

בדומה למדינות אחרות מסביב לעולם, גם הכניסה לישראל לצרכי תיירות וביקור, כרוכה בהנפקת ויזה תייר לישראל. אנחנו ב-מתן חודורוב, משרד עורכי דין המתמחה בדיני ההגירה והכניסה לישראל, עוסקים ומתמחים בין היתר בהליכי הנפקת אשרת תייר לישראל עבור אזרחים זרים אשר הוזמנו לביקור בישראל על ידי קרוביהם המחזיקים באזרחות ישראלית. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על הזמנת תייר לישראל ועל ההבדל בין תייר המגיע לישראל מרצונו החופשי לצרכי טיול או חופשה לבין תייר המגיע לישראל בעקבות הזמנה לביקור בישראל מצד קרוביו ו/או מכריו בעלי אזחרות ישראלית המתגוררים בישראל.

הזמנת תייר לישראל

אשרת כניסה תייר לישראל - מה חשוב לדעת?

בהתאם לחוק הכניסה לישראל (התשי”ב 1952), כלל התיירים המעוניינים להיכנס לישראל, נדרשים להגשת בקשה לצורך כך באמצעות הקונסוליה הישראלית הפועלת בארץ המוצא ממנה הם מגיעים. במידה והכניסה לישראל מותרת להם הם יהיו זכאים לקבלת ויזת תייר לישראל מסוג ב/2 המאפשרת שהות של עד 3 חודשים בישראל. 

יחד עם זאת, חשוב לציין שישנן מדינות מסביב לעולם שאזרחיהן פטורים מתהליך הנפקת ויזה לצורך הגעתם כתיירים לישראל, כאשר הנפקת האשרה עבורם נעשית במעמד ביקורת הגבולות ברגע הגעתם ארצה. כמו כן, חשוב לציין את העובדה שהכניסה לישראל היא בסמכות נציגי ביקורת הגבולות ובהתאם לשיקול דעתם, ולכן, במידה והם יתרשמו כי מטרת ההגעה לישראל היא לצרכי עבודה ו/או התשקעות ולא לצרכים תיירותיים, הם לא יאפשרו את כניסתו של האזרח הזר ואין זה משנה אם הוא מחזיק באשרת כניסה שהונפקה לו בעוד מועד. 

אם כך, מהי אשרת תייר במקרים של הזמנת תייר לישראל?

הזמנת תייר לישראל מיועדת לצרכי ביקור תיירותי בלבד של אזרח זר המוזמן לישראל על ידי מכריו ו/או קרוביו המחזיקים באזרחות ישראלית. ככלל, אזרחים זרים השוהים בישראל אינם רשאים להזמין זרים לבקרם, וזאת גם במקרים בהם האזרחים הזרים השוהים בישראל מחזיקים בתושבות קבע בישראל. במקרים של הזמנת תייר לישראל, המזמין הישראלי רשאי להשיג בקשה לקבלת אשרת תייר לישראל עבור האזרח אותו הוא מזמין באמצעות לשכות רשות האוכלוסין וההגירה בישראל. 

במקרים בהם עולה חשש להשתקעות בישראל מצד האזרח הזר המוזמן לישראל, לנציגי משרד הפנים יש את הסמכות לדרשית ערבות בנקאית מצד המזמין גבוה של כ-15,000 ש”ח עבור אזרח זר בגיר וכ-5,000 ש”ח עבור אזרח זר קטין.

אשרת כניסה תייר לישראל

הזמנת קטין לביקור בישראל

קטין (מתחת לגיל 18) המגיע לישראל כתייר בעקבות הזמנה מצד קרוביו ו/או מכריו, נדרש להצגת אישור חתום על ידי הוריו ו/או האפוטרופוס וזאת על גבי טופס אשרת שהות שמספרו 141. חשוב לציין שהצגת הטופס נדרשת גם מצד קטינים המגיעים לישראל ממדינות שלגביהן קיים פטור מהנפקה מוקדמת של אשרת כניסה לישראל. כמו כן, חשוב לציין את העובדה שבמקרים בהם הוריו של הקטין שוהים בחו”ל, האישור חייב לכלול אישור נוטריון אשר הוסמך על ידי הקונסולייה הישראלית בארץ המוצא ממנה הגיע הקטין.

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: