מתן חודורוב: משרד עו"ד לענייני הגירה, זכויות אדם והסדרי מעמד

מה חשוב להבין לגבי בני זוג מסורבי כניסה

על מנת להימנע מראש ממצב של בני זוג מסורבי כניסה לישראל, מומלץ לבצע הזמנה של בן הזוג מראש במשרד הפנים ולקבל אישור לכך. במקרים רבים בני זוג מסורבי כניסה הם כאלו, שלא ביצעו הזמנה כראוי ונאלצו לחזור לארץ מוצאם ללא בן הזוג השני. גם בהגעה משותפת עם בן הזוג הישראלי לארץ, גם במקרים שהזר הוא ממדינה שפטורה לחלוטין מאשרת כניסה, ניתן לקבל סירוב כניסה. לכן במקרים כאלה אנו ממליצים לכם להתייעץ עם עו”ד לאשרת שהייה בישראל מתן חודורוב.

הגשת ערר

במידה ובני זוג של ישראלי וזרה או להפך, שוקלים להגר לישראל, לשם חיים משותפים בארץ, כדאי להתייעץ עם עו”ד למסורבי כניסה לארץ, על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. הסיבות לסירוב יכולות להיות חשש להשתקעות, שהייה שלא כדין בעבר, חשש מעבודה לא חוקית ואפילו חשד לפעילות BDS. דיני מסורבי כניסה הינם מורכבים וגם לאחר קבלת סירוב כניסה, ניתן להגיש בעזרת עו”ד למסורבי כניסה לארץ ערר לבית דין ייעודי בתחום. כדאי למצוא מומחה בתחום של דיני מסורבי כניסה לארץ על מנת לשפר את סיכויים בדין.

אופן קבלת אזרחות לבן הזוג

חשוב לדעת כי תהליך קבלת אזרחות ישראלית מול משרד הפנים יכול להימשך מספר שנים, ובסופו של התהליך, האזרח הזר מקבל מעמד של תושב קבע כלומר, מעמד שאינו שווה ערך לחלוטין לאזרח, כיוון שאין לו זכויות אזרחיות ומעמדו אינו עובר אוטומטית לילדיו. נישואים לבן זוג זר בחו”ל, מאפשר מסלול קליטה נוסף, לאחר חמש שנים כבני זוג נשואים. בהליך קליטה במסלול זה, ניתן להתאזרח בסופו של התהליך ולקבל מעמד של אזרח מלא ולא רק של תושב קבע. לאחר הרישום במשרד הפנים ובהינתן הימצאותם כל המסמכים הנדרשים, משרד הפנים מזמן את הזוג לתשאול, הבוחן את הקשר הזוגי. במידה ומשרד הפנים השתכנע מהנימוקים, הוא מסדיר את מעמד לבן זוג זר לשנה לפחות.

ייעוץ עבור בני זוג מסורבי כניסה עם עורך דין מקצועי ומומחה בתחום

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי בני זוג מסורבי כניסה או שוקלים את צעדכם ורוצים להבין את דיני מסורבי כניסה לארץ, כדאי להתייעץ עם משרד עו”ד מתן חודורוב. המשרד מתמחה בתחום הסדרת מעמד במדינת ישראל, דיני משפחה, ירושה ופונדקאות. משרד עו”ד מתן חודורוב בקי ומנוסה במשפט הציבורי, מנהלי, חוקתי וזכויות אדם.

קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות: